Library KS0108 Graphic LCD

Previous Next

رای دهی: 5 / 5

rating_star Atmel Studio - Library KS0108 Graphic LCDrating_star Atmel Studio - Library KS0108 Graphic LCDrating_star Atmel Studio - Library KS0108 Graphic LCDrating_star Atmel Studio - Library KS0108 Graphic LCDrating_star Atmel Studio - Library KS0108 Graphic LCD
 

یکی از متداول ترین نمایشگرهای گرافیکی موجود ، KS0108 نام دارد .

در واقع این نمایشگر به صورت Mono Color می باشد .

ما در این کتابخانه سعی کردیم که همانند دیگر کتابخانه های نمایشگر ها اطلاعات ، متن ، عکس و ... را بر روی آنها نمایش دهیم .

 

فیلمی از نحوه عملکرد کتابخانه

 

برخی از ویژگی ها

 

1- نمایش اعداد و حروف

2 نمایش عکس های Mono

3- سرعت بالا

4- نمایش Progress Bar

5- نمایش اعداد به صورت Hex , Dec , Bin , Oct

6- و ... 

 

لازم به ذکر است که این کتابخانه برای سری ATmega , ATtiny , AT90 مورد استفاده قرار می گیرد و برای خانواده Xmega به زودی افزونه ها اضافه خواهد شد .

 

تمامی کد های ارائه شده مبتنی بر بردهای آموزشی Ladybird و در قالب دو کنترلر Atmega32A  و Atxmega32A4U ارائه می شود و برای استفاده در دیگر کنترلر ها باید تغییرات اندکی ایجاد نمود . 

 

تمامی اطلاعات این مطلب OpenSource می باشد . شما هم می توانید آن را ارتقاء دهید . درصورتی که ارتقاء های شما سازنده باشد با نام خودتان ارائه خواهد شد .

 

برنامه نمونه ، کتابخانه ، نقشه های مدار

Link Download

در صورت تمایل به تهیه نمایشگر از طریق لینک زیر اقدام نمایید .

Link RoboticNGO

 

  

 برنامه ای برای تبدیل عکس به کد برای نمایش بر روی تمامی نمایشگر های گرافیکی با نام Ladybird Display بر روی سایت قرار داده شده است . لذا در صورت تمایل به قرار دادن عکس دلخواه خود بر روی نمایشگر ، می توانید از این نرم افزار استفاده کنید .

 

نرم افزار  " نمایشگر کفشدوزک "

Ladybird Display

  

bottom-logo Atmel Studio - Library KS0108 Graphic LCD

گروه توسعه دهنده نرم افزاری و برنامه نویسی

Atmel Studio